Көмеш кыңгырау

Ел буе барган бәйгеләрнең җиңүчеләре билгеле

Яңа ел­га кер­гән­дә, бер-бе­рең­не сө­ен­де­рү, бү­ләк­ләр би­ре­шү га­дә­те бар.

Дус­лар! Без дә сез­гә ях­шы хә­бәр­ләр җит­ке­рә­без: ел буе дә­вам ит­кән бәй­ге­лә­ре­без­гә йом­гак ясал­ды һәм җи­ңү­че­ләр бил­ге­лән­де.

«Баш­лам без­дән – дә­вам сез­дән»

Бәй­ге­гә  бик кы­зык­лы, үзен­чә­лек­ле утыз­дан ар­тык эш кил­де.

«Иң шәп хи­кә­я» но­ми­на­ци­я­сен­дә җи­ңү­че­ләр:

1нче урын – Алия Ба­ри­е­ва, Кук­ма­ра шә­һә­ре, 1нче гим­на­зия, 7нче сый­ныф.

2нче урын – Ин­саф Га­таул­лин, Ба­лык Бис­тә­се ра­йо­ны, Кү­гәр­чен мәк­тә­бе, 8нче сый­ныф, Зи­лә За­ки­ро­ва, Са­ба ра­йо­ны, Олы Ар­таш мәк­тә­бе, 7нче сый­ныф.

3нче урын – Ал­су Әх­мәт­вә­ли­е­ва, Аз­на­кай ра­йо­ны Җи­ңү бис­тә­се мәк­тә­бе, 6нчы сый­ныф, Эль­ви­ра Го­бәй­дул­ли­на, Әл­мәт шә­һә­ре, 1нче гим­на­зия, 7нче сый­ныф.

«Иң шәп әки­ят» но­ми­на­ци­я­сен­дә җи­ңү­че­ләр:

1нче урын – Дил­бәр Вә­ли­әх­мә­то­ва, Ба­лык Бис­тә­се ра­йо­ны, Кү­гәр­чен мәк­тә­бе, 6нчы сый­ныф.

2нче урын – Ди­а­на Фәр­хет­ди­но­ва, Әл­мәт шә­һә­ре, 1нче гим­на­зия, 7нче сый­ныф

3нче урын – Али­нә Ши­ри­яз­да­но­ва, Ба­лык Бис­тә­се ра­йо­ны, Кү­гәр­чен мәк­тә­бе, 6нчы сый­ныф.

Олы­лар ара­сын­да бу но­ми­на­ци­я­дә Ләй­сән Бәд­рет­ди­но­ва (1нче урын) бе­лән Иль­ми­ра На­сый­бул­ли­на (2нче урын) җи­ңү­че­ләр дип та­был­ды.

«ТАССР­ның 100 ел­лы­гы­на»

Бәй­ге­гә егер­ме­дән ар­тык эш кил­де.

«Баш­ват­кыч­лар» но­ми­на­ци­я­сен­дә җи­ңү­че­ләр:

1нче урын – Ди­а­на Фәр­хет­ди­но­ва, Әл­мәт шә­һә­ре, 1нче гим­на­зия, 7нче сый­ныф

2нче урын – Зә­лия Әх­мә­дул­ли­на, Ар­ча ра­йо­ны, 7нче мәк­тәп,7нче сый­ныф.

3нче урын – Алия Ба­ри­е­ва, Кук­ма­ра шә­һә­ре, 1нче гим­на­зия, 7нче сый­ныф.

«Ши­гырь­ләр» но­ми­на­ци­я­сен­дә җи­ңү­че­ләр:

1нче урын – Әмир Фәр­хул­лин, Ма­ма­дыш ра­йо­ны, Ке­че Кир­мән мәк­тә­бе, 7нче сый­ныф

2нче урын – Ро­за Әми­ро­ва, Чал­лы шә­һә­ре, 41нче мәк­тәп, 9нчы сый­ныф

3нче урын – Са­мат Сәр­вә­ров, Чал­лы шә­һә­ре, 2нче гим­на­зия.

«Рә­сем­нәр» но­ми­на­ци­я­сен­дә җи­ңү­че­ләр:

1нче урын – Рә­сим­җан Шәй­дул­лин, Ак­та­ныш ра­йо­ны, Ак­күз мәк­тә­бе, 3нче сый­ныф

2нче урын – Ка­ми­лә Ти­мер­га­ли­е­ва, Кук­ма­ра шә­һә­ре, 1нче гим­на­зия, 5нче сый­ныф

3нче урын – Ан­на Се­ре­де­ни­на, Ар­ча шә­һә­ре, 1нче мәк­тәп, 3нче сый­ныф

Җи­ңү­че­лә­ре­без­гә «Кө­меш кың­гы­рау» га­зе­та­сы дип­лом­на­ры һәм ис­тә­лек­ле бү­ләк­ләр тап­шы­ры­ла­чак.

Ки­лә­се ел­да да сез­не яңа бәй­ге­ләр һәм яңа җи­ңү­ләр кө­тә, ка­дер­ле дус­лар!

«Көмеш кыңгыраулар» 

«Ал Каләм» 

«Ә без кышка шат кына» бәйгеләре дәвам итә...

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: