Көмеш кыңгырау

«Шәвәли маҗаралары» конкурсына нәтиҗә ясалды.

15нче ноябрь көнне Чаллы шәһәренең 12нче санлы туган якны һәм татар әдәбиятын өйрәнү китапханәсендә Татарстанның Г.Тукай исемендәге Дәүләт премиясе, Татарстан язучылар берлегенең А.Алиш исемендәге премиясе лауреаты, “Почет Билгесе “ ордены кавалеры, Г.Х.Андерсен исемендәге Халыкара Почетлы диплом иясе, Татарстанның халык шагыйре Шәүкәт Галиевның тууына 90 ел тулу уңаеннан оештырылган «Шәвәли маҗаралары» конкурсын йомгаклау кичәсе узды.

Итоги конкурса«Шәвәли маҗаралары»

В номинации «Шигъри гөләндәм»В возрастной категории дети 3-4 лет:

1 место: Гарипова Адиля (ДОУ №94).

2 место: Латыпов Раниль (ДОУ №41); Мингазова Диляра (ДОУ №107).

3 место: Ханипова Азалия (ДОУ №73); Хисматова Адиля (ДОУ №95); Вафина Чулпан (г.Елабуга, ДОУ №35);Саубанова Амина.

В возрастной категории дети 5 лет:

1 место:Шакирова Ралина (ДОУ №2); Шавалиева Саида(ДОУ №13).

2 место: Мухаметдинов Ахмад (ДОУ №1); Гарипов Рамазан(ДОУ №2); Гараев Амир (ДОУ №2); Гардеев Камиль (ДОУ №46); Хазиев Ильнур (ДОУ №53).

3 место: ВалишинаЯсмина(ДОУ №2); Минниханов Ранэль(ДОУ №73);Каримов Мансур (ДОУ №117).

В возрастной категории дети 6 лет:

1 место: Исмагилова Диляра (ДОУ №73).

2 место: Ибрагимова Илюза (ДОУ №106); Камалетдинова Кадрия (ДОУ №104);Мингазетдинова Азалия (ДОУ №45); Закиева Наиля (ДОУ №83);Бритькова Алина (ДОУ №78).

3 место: Саттарова Амира (ДОУ №104); Фазуллина Дамиля (ДОУ №104); Фаляхова Румия (ДОУ №116); Шафигуллин Камиль (ДОУ №61).

Чтение стихотворений на русском языке в возрастной категории дети 3-6 лет:

1 место:Францева Дарьяна (ДОУ №46).

2 место: Ахметзянова Зарина (ДОУ №104); Глинский Юрий(ДОУ №106).

3 место: Шагалиева Арина (ДОУ №18);Киямов Рамин (ДОУ №72);Возняк Полина(ДОУ №95);Гайнутдинова Амина (ДОУ №104); Гаянова Лейсан (ДОУ № 104).

В возрастной категории дети 7-8 лет:

1 место: Самигуллина Амина (Гимназия №54)

2 место: Закиров Закир (СОШ №3)

3 место: СитдиковСабир(Гимназия №54);Гильманов Сулейман (Гимназия №29)

В возрастной категории дети 9-10лет:

1 место: Набиева Камиля (Детско – юношеский центр №14”, МБОУ “Гимназия №54 )

2 место: ШириеваЗилия (СОШ №15)

3 место: Хайруллина Хасена (Гимназия №29);Миндубаева Азалия (СОШ №15)

В возрастной категории дети 11-13лет:

1 место: Набиева Ирина (СОШ №5);Ахунов Амир (СОШ №34)

2 место: Мусина Азалия (СОШ №39);Мамедов Рафаэль (СОШ №41)

3 место: Чиганова Алина (лицей №78 им. Пушкина)/

 

В номинации «Тылсымлыкарандашлар»

В возрастной категории дети 4-5 лет:

1 место:ДинисламоваСамира (ДОУ №46).

2 место:АхметшинДанис (ДОУ №47); ШавалиеваСамира (МБДУ «Лебедушка» Тукаевского   муниципального района); Сафиуллина Малика (ДОУ №119); Осетрина Аделина (МБДУ «Лебедушка» Тукаевского   муниципального района).

3 место:Петрова Азалия (ДОУ №41); МуллахметовДанис (ДОУ №54); Минеев Дмитрий (ДОУ №72); Мухаметзянова Лейла (ДОУ №114).

В возрастной категории дети 6 лет:

1 место: Трофименко София (ДОУ №47); Аверьянова Арина (ДОУ №116).

2 место: Малова Ралина(ДОУ №41); ФарраховНияз (ДОУ №119); Разумова Елизавета (ДОУ №41).

3 место:Гататдинова Малика (ДОУ №111); Губайдуллина Ралина (ДОУ №66); Криштоф Ксения (ДОУ №95); РаимовИнель (ДОУ №6).

В возрастной категории дети 7-9 лет:

1 место: Гайнуллина Эльмира (Гимназия №2); Хайруллина Хасена (Гимназия №29).

2 место: Осетрина Ангелина (Князевская СОШ); НурисламоваСафия (Гимназия №29); МоргоеваСамира (ДОУ №106).

3 место: Мухамедзянова Полина (СОШ №3); ГайнуллинаАлсу (Гимназия №2); МухаметдиновЗуфар (прогимназия №64); Борисова Азалия (СОШ №3).

В возрастной категории дети 11-13 лет:

1 место: Алеева Полина (Лицей №78); Хайруллина Эльза (СОШ №45).

2 место: СадриеваАделя (Гимназия №77); Андрушко Дарья (Лицей №78); Элеонора Мифтахова (Лицей №78).

3 место: ГатиятовКарим(Лицей №78); Антонова Кристина (СОШ 46).

Балалар бүлегенең әйдәп баручы китапханәчесе Фәхертдинова Сөмбелә /

 

Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: