Көмеш кыңгырау

20 февраль 2019 яңалыклары

  • 20 февраль 2019 - 15:19
    Бүген төнлә һәм иртәгә көндез республикада һава торышы начарланыр дип фаразлана
    Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе мәгълүматлары буенча, бүген төнлә һәм иртәгә көндез республикада һава торышы начарлану көтелә. Бу хакта Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан буенча Баш идарәсе матбугат хезмәтендә хәбәр иттеләр.
  • 20 февраль 2019 - 14:48
    “Ләйсән” әдәби иҗат берләшмәсе Түбән Камада кунакта
    Түбән Кама белән янәшә диярлек ут күршебез Яр Чаллы шәһәре урнашкан. Ә күршеләр белән йөрешү, хәл белешү - борынгыдан калган күркәм гадәт ул.
  • 20 февраль 2019 - 14:14
    Игътибар! Бәйге! 23 февраль белән котла һәм бүләк от!
    Дуслар! Сезнең өчен шәп яңалык! Бәйгеләрне яратканыгызны беләбез. Шуңа күрә якынлашып килүче Ватанны саклаучылар көне уңаеннан яңа бәйге игълан итәбез.
  • 20 февраль 2019 - 13:58
    Җәлил безне берләштерде
    Февраль ае истәлекле вакыйгаларга бай. Аларны саный китсәң, бу айның  ир-егетләр ае булуына ышанасың: Муса Җәлилнең туган көне, Совет солдатларын Әфганстаннан чыгару көне, хәзер модага кереп киткән Гашыйклар көне, Ватанны саклаучылар көне - болар барысы да игътибарның асыл затларга юнәлүен күрсәтә торган даталар.
  • 20 февраль 2019 - 13:55
    В Татарстане формируют молодежный «Кадровый резерв»
    Стартовал новый сезон проекта, который позволяет выявлять и развивать компетенции молодых управленцев.
  • 20 февраль 2019 - 13:31
    ЕСТЬ ТОЛЬКО ОДНА ЖИЗНЬ
    У меня три внучки и внук. Однажды, во время летних  каникул, когда они вмести пришли ко мне, мы  стали просматривать мой старый альбом с фотографиями. Дети обратили внимание  на  фотографию, где был  изображен человек в военной форме защитного цвета,   очень похожий  на меня.  Я  сказал, что на этом снимке мой отец.  Ребятам захотелось узнать о нём более подробно.
  • 20 февраль 2019 - 10:48
    Төп бурыч – милләт өчен шәхес тәрбияләү
    Февраль аенда Чаллының 30 нчы мәктәбендә инде өч ел рәттән Кадыйр Сибгатуллин исемендәге фәнни-гамәли конференция уза.
  • 20 февраль 2019 - 10:31
    Иртәгә Халыкара туган тел көне
    Халыкара туган тел көне — 21 февраль көнне билгеләнгән, ЮНЕСКО Генераль конференциясе тарафыннан игълан ителгән халыкара бәйрәм.
  • 20 февраль 2019 - 09:00
    Тәмле сөт
    Яшә­гән, ди, Чал­лы шә­һә­рен­дә әти-әни­се бе­лән Гү­зәл исем­ле кыз. Ул «А­лан» исем­ле  иң ма­тур ба­ла­лар бак­ча­сы­на йөр­гән. Гү­зәл бик ты­рыш, акыл­лы  кыз бул­ган. Әти-әни­се­нең дә, авыл­да яшәү­че әби-ба­ба­сы­ның да, тәр­би­я­че апа­ла­ры­ның да сүз­лә­рен тың­ла­ган. Сүз тың­ла­са да, аның бер на­чар га­дә­те бул­ган. Ул сөт эчәр­гә ярат­ма­ган.